verdano (0048) 736-212-377 -- hodowla psów maltańczyk & labrador -- warszawa

STRONA GŁÓWNA

O NAS

ZAKUP PSA

LINKI

KONTAKT

MALTAŃCZYKI
O rasie
Porady
Nasze psy
Szczenięta
W nowych domach
VIDEO
LABRADORY
O rasie
Porady
Nasze psy
Szczenięta
W nowych domach

Najważniejsze porady

Jak chronić psa przed kleszczami ?


Jak chronić psa przed kleszczami ?

Ilość kleszczy z roku na rok się zwiększa. Rejonami największego zagrożenia w Polsce są tereny dawnych województw olsztyńskiego, białostockiego, suwalskiego i opolskiego. Ekspansja kleszczy w miejskich parkach, na trawnikach i w przydomowych ogródkach przynajmniej częściowo jest spowodowana zwiększoną mobilnością człowieka i jego domowych zwierząt takich jak psy i koty. Zwierzęta te mogą łapać w lesie ciężarne kleszcze i po paru dniach gubić je w pobliżu domów i osiedli ludzkich, gdzie te dają początek tysiącom larw...

kleszcze u psa

Najczęściej wbijają się w kark, szyję, łapy oraz w miejsca, gdzie jest cienka skóra. Żeby zobaczyć czy zwierzę ma kleszcza, trzeba obejrzeć je całe, rozgarniając sierść. U zwierząt z ciemną sierścią trudniej zauważyć małego pasożyta. Kleszcz może wbić się wszędzie: w grzbiet, ogon a nawet w pysk. Gdy ujrzymy kleszcza, należy delikatnie go usunąć, a w razie komplikacji skonsultować się z weterynarzem.

ochrona przed kleszczami

Psy można chronić przed kleszczami profilaktycznymi preparatami weterynaryjnymi, działającymi kilka tygodni po jednorazowej aplikacji. My polecamy obrożę przeciw kleszczową "KILTIX" firmy "Bayer". Obroża działa teoretycznie do 7 miesięcy jednak my wymieniamy je dla pewności częściej. Jest bardzo skuteczna !

STRONA GŁÓWNA | O NAS | ZAKUP PSA | LINKI | KONTAKT

Copyright © Hodowla verdano.pl